Fows budowa domu

Etapy budowy domu

Sześć etapów budowy domu

Sześć etapów budowy domu Każda budowa domu jest podzielona na pewne etapy. W zasadzie to możemy wyróżnić sześć etapów, na które składa się proces budowy domu. Pierwszy z nich to formalności i etap pozwolenia na budowę. Kolejne prace to już konkretna budowa. Drugi etap budowy domu to stan zerowy. Następnie przechodzimy do stanu surowego otwartego. Jeśli ten stan zakończymy przechodzimy do czwartego etapu budowy domu. Tutaj mamy wykonanie wszelkich instalacji oraz tynków. Pozostały nam jeszcze dwa etapy budowy domu. Jeden z bardzo istotnych etapów dla końcowego wyglądu naszego domu – montaż oraz wykończenia. Często jest to etap, który trwa najdłużej, aczkolwiek niekoniecznie. Na sam koniec musimy dokonać zakończenia budowy. Po tym wszystkim możemy oczywiście tylko i wyłącznie się wprowadzać. Każdy z etapów budowy domu jest bardzo ważny dla końcowego efektu i na każdym etapie musimy dołożyć szczególnej staranności, aby nie popełniono żadnych błędów. Tylko w ten sposób nasz dom będzie stworzony idealnie, z dbałością o każdy szczegół.

Już bardzo blisko

Kategoria: Etapy, Tagi: , ,

Już bardzo blisko Budowanie domu to zasadniczo inwestycja, która musi pewien czas trwać. Jako właściciele przyszłego domu zapewne nie możemy doczekać się aż zamieszkamy w swoim wymarzonym domku, ale musimy uzbroić się w cierpliwość. Każda budowa musi przejść przez określone etapy, których po prostu nie unikniemy. Bez wątpienia najbardziej żmudnym etapem jest wykończenie domu, a konkretnie jego wnętrza. Jest to etap trwający najdłużej, ale jednocześnie należy zaznaczyć, że wszelkie błędy popełnione na tym etapie są najłatwiejsze do poprawienia. Tutaj bowiem nie mówimy już o błędach konstrukcyjnych. Tutaj raczej mówimy o względach estetycznych, o naszych zachciankach, o wizualnym i ostatecznym wrażeniu jakie zrobi na nas nasz dom. Im bliżej zakończenia budowy i tym samym wizji zamieszkania w nowym i wymarzonym domu, tym bardziej chcemy już tam się przeprowadzić. Czasem przed zakończeniem budowy wielu się na to decyduje. Warto ponieważ szybciej zrealizujemy swe marzenia i oczekiwania.

Więźba dachowa

Kategoria: Koszty, Tagi: , , ,

Więźba dachowa Po wyprowadzeniu murów na pożądaną wysokość można przystąpić do wykonania więźby dachowej. Jest to bardzo ważny moment przy budowie domu, gdyż od tego jak wykonamy więźbę dachową zależy trwałość całego budynku. Wykonując więźbę dachową musimy kierować się tym, co zostało zapisane w projekcie i do tego się stosować. Drewno, którego użyjemy powinno być właściwie wysuszone, aby w fazie eksploatacji budynku nie dochodziło do występowania wilgoci. Wykonanie więźby dachowej jest konieczne wówczas jeśli oczywiście mamy do czynienia z dachem spadzistym. Jeśli mamy dach płaski, to oczywiście jego konstrukcja wygląda nieco inaczej. W naszym kraju większość domów jednorodzinnych posiada jednak dachy spadziste. Ma to szczególne znaczenie na tych terenach, gdzie mamy do czynienia z występowaniem silnych wiatrów, czyli w głównej mierze mamy na myśli tereny górskie, a tych w naszym kraju na pewno nie brakuje.