Fows budowa domu

Etapy budowy domu

Domy parterowe

Kategoria: Etapy, Tagi: , ,

Domy parterowe Współczesne tendencje na rynku budownictwa jednorodzinnego wskazują na to, że inwestorzy dążą do pewnego rodzaju minimalizmu. Dzisiaj bardzo chętnie buduje się domy parterowe, gdyż zasadniczo nie ma potrzeby budowania dużych piętrowych domów, które generują koszty, a nie są wykorzystane. Niegdyś istniała taka tendencja, aby budować domy duże, na kilka pokoleń, ale dzisiaj w wielu przypadkach następne pokolenie opuszcza dom, a ten pozostaje niewykorzystany. Mniejszy dom to mniejsze koszty budowy i mniejsze koszty eksploatacji. Czynnik oszczędnościowy ma w tym miejscu decydujące znaczenie, gdyż koszt budowy domu parterowego nieraz może być dwukrotnie mniejszy od kosztu budowy domu piętrowego. Jeśli spojrzymy na katalogi gotowych projektów domów, to zauważymy, że mamy w nich bardzo dużo pozycji domów parterowych. Jeśli ktoś buduje dom piętrowy, zazwyczaj decyduje się na indywidualny projekt, jednakże z całą pewnością możemy także kupić projekt gotowy do realizacji.

Dom pod klucz

Kategoria: Etapy, Tagi: , ,

Dom pod klucz Zazwyczaj jeśli mówimy o budowie własnego domu, to mamy na myśli długotrwałą inwestycję, na której końcowy efekt będziemy musieli poczekać dosyć sporo czasu. Jednakże dzisiaj mamy w tym względzie nieco większe możliwości. Z jednej strony trzeba powiedzieć, że mamy do dyspozycji różne technologie budowy domu, różne materiały, a z drugiej strony również musimy wskazać na taki aspekt jak budowa domów przez wyspecjalizowane firmy w krótkim okresie. Takie domy wykonane pod klucz to z pewnością znacząco bardziej kosztowna inwestycja, ale jeśli komuś zależy na czasie i jednocześnie dysponuje odpowiednio dużymi środkami finansowymi, to dlaczego nie miałby skorzystać z sytuacji i jak najszybciej móc się wprowadzać do własnego domu. Dzisiaj mamy na rynku spore możliwości i tym samym budowa własnego wymarzonego domu wcale nie musi trwać latami, ale zanim się obejrzymy, nasz dom może już stać i czekać aż się do niego wprowadzimy. Na pewno wiec warto się postarać.

Mały, ważny szczegół

Kategoria: Budowa domu, Tagi: , , ,

Mały, ważny szczegół Dla niektórych być może jest to mały szczegół, ale de facto dla funkcjonowania przyszłego domu na pewno nie możemy mówić o małym szczególe. Mowa w tym miejscu o wykonaniu wszystkich przyłączy. Jest to bardzo ważny etap budowy domu i nie możemy o nim zapomnieć. Na początku oczywiście musimy ustalić wszelkie warunki wykonania przyłączy, a następnie dopiero możemy przejść do etapu ich wykonania. Wszelkie ustalenia muszą oczywiście być odnotowane w projekcie, aby wszelkie kwestie były zgodne z obowiązującymi normami prawnymi. Przyłącza do budynku możemy de facto wykonać sami, ale jeśli o kwestię ich odbioru to jasnym jest, że musi go dokonać osoba posiadająca stosowne uprawnienia. Mając na myśli przyłącza mówimy o elektryczności, o dostawie wody użytkowej oraz gazu. Jeśli mamy gotowe wszelkie przyłącza, to możemy przejść do kolejnego etapu budowy naszego wymarzonego i nowego domu, w którym będziemy mieszkali z rodziną. Z cała pewnością o ten element warto zadbać.

Dom z drewna

Kategoria: Formalności, Tagi: , , ,

Dom z drewna Do budowy domu można wykorzystać bardzo różne materiały. Jedną z opcji jest tutaj drewno, aczkolwiek nie w każdym miejscu dobrze jest budować z drewna. Jeśli mówimy o domach drewnianych, to zasadniczo w głównej mierze mamy na myśli domy z drewnianych bali. Można jeszcze w tym miejscu wspomnieć o domach szkieletowych, czyli tak zwanych domach kanadyjskich, ale to już jest nieco inna technologia, aczkolwiek również mówimy w tym przypadku o domach z drewna. Domy z bali drewnianych bez wątpienia bardzo ciekawie się prezentują i mają swój charakterystyczny klimat. Są po prostu bardzo wyjątkowe. Jednocześnie też należy w tym miejscu jasno zaznaczyć, że domy z bali drewnianych wcale nie są tańszą alternatywą dla domów z cegły czy też z pustaków. Budowa domu z bali drewnianych również pochłania spore koszty, toteż przed podjęciem decyzji o budowie domu powinniśmy bardzo mocno się zastanowić jakich materiałów użyć. Na pewno warto stworzyć dom z drewna albowiem ma on ogromną ilość zalet.