Fows budowa domu

Etapy budowy domu

Niezbędne formalności

Niezbędne formalności Być może dla kogoś wydać się to zbędne i nudne, ale w rzeczywistości bardzo ważnym etapem budowy jest załatwienie wszelkich formalności. Te powinny być wykonane zanim jeszcze zaczniemy wykonywać jakiekolwiek prace budowlane. Co wchodzi w zakres tychże formalności? Przede wszystkim musimy tutaj wskazać na uzyskanie pozwolenia na budowę domu. W tym celu musimy zebrać wszelkie niezbędne dokumenty i złożyć je w stosownym urzędzie. Zasadniczo stosowne pozwolenie powinniśmy uzyskać po okresie do dwóch tygodni o ile oczywiście cała dokumentacja będzie kompletna. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wydane pozwolenie na budowę jest ważne przez okres dwóch lat. W tym czasie musimy rozpocząć prace budowlane. Istotną częścią formalności jest również zakup dziennika budowy, ostemplowanie go, zatrudnienie odpowiednich wykonawców, w tym bardzo ważną osobą będzie oczywiście kierownik budowy naszego domu. Na pewno warto także wybrać profesjonalna ekipę aby stworzyć swój wymarzony dom.

Kilka ważnych etapów

Kilka ważnych etapów Budowa domu jednorodzinnego to proces żmudny, który podzielony jest na kilka etapów. Zaczynamy oczywiście od załatwienia różnych formalności, co może być etapem dosyć długim jeśli przykładowo nie mamy skompletowanych wszystkich dokumentów. Jeśli uzyskamy pozwolenie na budowę, możemy rozpocząć prace budowlane. Pierwszym ich etapem jest wykonanie stanu zerowego, czyli do momentu wylania fundamentów. Kolejnym etapem budowy domu jest wykonanie stanu surowego otwartego. Jest to ten etap, który trwa dosyć szybko. Wszakże murowanie ścian przychodzi dosyć szybko. Po zamknięciu dachu, wprawieniu okien oraz drzwi możemy przystąpić do wykonania wszystkich wewnętrznych instalacji oraz wykonania tynków i wylewek. Po tym etapie przychodzi czas na wykończenia. Jest to etap, który generuje spore koszty i często też zajmuje on sporo czasu. Na sam koniec pozostaje nam uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku. Jeśli już uzyskamy potrzebne dokumenty, na pewno można już rozpocząć budowę domu.

Sprawa bardzo istotna

Kategoria: Etapy, Tagi: , , ,

Sprawa bardzo istotna Budowanie własnego domu na pewno może kojarzyć się nam z przyjemnością, ale z drugiej strony to sporo formalności, przez które musimy przejść i sporo decyzji, które musimy podjąć. Budowanie własnego domu tak naprawdę powinniśmy rozpocząć od wybrania odpowiedniego projektu. To już na tym etapie podejmujemy pewne decyzje, które będą dla nas wiążące i które będą rzutowały na wygląd naszego domu i na układ poszczególnych pomieszczeń. Dlatego też niezależnie od tego czy decydujemy się na gotowy projekt, czy też zlecamy wykonanie odrębnego projektu według naszych indywidualnych upodobań, każdy element powinien zostać dogłębnie przemyślany. Tym bardziej jest to ważne, że dokonywanie jakichkolwiek poprawek w projekcie w późniejszej fazie budowy domu jest nieco utrudnione, na pewno kosztowne, a w pewnych sytuacjach może być wręcz niemożliwe. Dlatego też tak ważne jest gruntowne przemyślenie wszelkich kwestii już na początku, aby mieć pewność ze wszystko pójdzie po naszej myśli.