Fows budowa domu

Etapy budowy domu

Otoczyć czy nie?

Otoczyć czy nie? Załatwienie wszelkich formalności związanych z budową domu bez wątpienia jest tym momentem, na który czeka bardzo wielu inwestorów. W zasadzie to trzeba powiedzieć, że na ten moment to czekają chyba wszyscy inwestorzy. Jest to bowiem zielone światło ku temu, aby wreszcie przejść do sedna i rozpocząć prace budowlane. Zanim jednak wbijemy pierwszą łopatę w ziemię, musimy dokonać jeszcze jednej rzeczy. Można się w tym miejscu kłócić o to czy plac budowy musi być ogrodzony, czy też nie, ale przepisy prawne rozwiązują tę kwestię w sposób jednoznaczny. Plac budowy domu musi być ogrodzony, aby zapewnić bezpieczeństwo. Dodatkowo wszelkie niebezpieczne miejsca także muszą być zabezpieczone. To etap budowy domu, który być może nie jest najważniejszy, ale na pewno bardzo ważny. Tenże etap możemy nazwać przygotowaniem placu budowy. W razie niedopilnowania tych kwestii inwestor może mieć poważne kłopoty prawne. Na pewno wiec warto zastanowić się i podjąć zawsze dla nas idealna decyzje.

Niezbędne formalności

Niezbędne formalności Być może dla kogoś wydać się to zbędne i nudne, ale w rzeczywistości bardzo ważnym etapem budowy jest załatwienie wszelkich formalności. Te powinny być wykonane zanim jeszcze zaczniemy wykonywać jakiekolwiek prace budowlane. Co wchodzi w zakres tychże formalności? Przede wszystkim musimy tutaj wskazać na uzyskanie pozwolenia na budowę domu. W tym celu musimy zebrać wszelkie niezbędne dokumenty i złożyć je w stosownym urzędzie. Zasadniczo stosowne pozwolenie powinniśmy uzyskać po okresie do dwóch tygodni o ile oczywiście cała dokumentacja będzie kompletna. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wydane pozwolenie na budowę jest ważne przez okres dwóch lat. W tym czasie musimy rozpocząć prace budowlane. Istotną częścią formalności jest również zakup dziennika budowy, ostemplowanie go, zatrudnienie odpowiednich wykonawców, w tym bardzo ważną osobą będzie oczywiście kierownik budowy naszego domu. Na pewno warto także wybrać profesjonalna ekipę aby stworzyć swój wymarzony dom.

Zabezpieczenie budowy

Zabezpieczenie budowy Zazwyczaj budowa domu trwa co najmniej kilka lat. Bywa tak, że po wykonaniu stanu zerowego musimy przerwać prace z uwagi na nadchodzącą zimę. W takiej sytuacji koniecznym elementem, o którym nie możemy zapomnieć, jest zabezpieczenie budowy przed negatywnym działaniem mrozu. W tym celu należy w wykopach ułożyć maty słomiane lub płyty styropianowe. Zasadniczo powinno to pomóc, aczkolwiek przy dużych mrozach lub też długo utrzymujących się niskich temperaturach może to się okazać niewystarczające. Ponadto bardzo ważną czynnością, o której nie możemy zapomnieć, jest zabezpieczenie ław fundamentowych. Aby zapewnić im ochronę przed negatywnym działaniem niskich temperatur należy obsypać ławy fundamentowe do wysokości terenu. To powinno pozwolić na uniknięcie negatywnych skutków działania mrozu. W każdym razie nie możemy pozwolić sobie na pozostawienie fundamentów budynku bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Takie zabezpieczenie jest bowiem niezwykle istotnym elementem.

Wybór okien i drzwi

Kategoria: Budowa domu, Tagi: , , ,

Wybór okien i drzwi Każdy z etapów budowy domu jest niewątpliwie bardzo ważny i na każdym etapie musimy podejmować ważne, wiążące decyzje. Jednym z istotnych elementów, o który musimy zadbać jako inwestorzy, jest dobór drzwi oraz okien do naszego domu. Dzisiejsza technologia pozwala na wybór takich okien oraz drzwi, które będą spełniały bardzo wysokie wymagania odnoszące się do kwestii bezpieczeństwa oraz ciepłochronności. Okna w naszym domu powinny być jak najbardziej szczelne, powinny zapewniać bezpieczeństwo, a że na rynku mamy w tym względzie spory wybór, to należy kupować materiały najlepsze. Możemy oczywiście zdecydować się na okna drewniane lub też okna PCV. Obie alternatywy są jak najbardziej właściwe, a więc dokonanie wyboru jest uzależnione tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań no i jednocześnie również od ceny, jaką będziemy musieli za owe okna uiścić. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wyboru drzwi zewnętrznych. Jest to ważny wybór albowiem świadczy o naszym bezpieczeństwie.

Poprzednie