Fows budowa domu

Etapy budowy domu

Wybór pokrycia dachowego

Kategoria: Etapy, Tagi: , , ,

Wybór pokrycia dachowego Każda budowa domu jednorodzinnego przechodzi przez różne etapy. W pewnym momencie musimy zadecydować o tym, na jakie pokrycie dachowe się decydujemy. Oczywiście pewne decyzje podejmujemy już w fazie projektowania i często są to decyzje wiążące. Pokrycia dachowe dostępne na rynku są bardzo różne. Wybór tego konkretnego na pewno jest uzależniony od tego czy mamy do czynienia z dachem spadzistym, czy też z płaskim. Ponadto też jeśli dokonujemy wyboru pokrycia dachowego, to musimy pamiętać aby dostosować do niego konstrukcję więźby dachowej. Bardzo często wybieranym rodzajem pokrycia dachowego są dachówki. To jedno z najtrwalszych pokryć dachowych, ale jednocześnie też jedno z najdroższych. Poza dachówkami możemy wybrać takie pokrycia jak gonty bitumiczne czy też papę. Można również wybrać blachę dachówkową, ale można pójść nieco dalej i na przykład wybrać dosyć nietypowe pokrycie dachowe, a mianowicie dach zielony. Każdy znajdzie więc coś idealnego dla siebie.

Domy parterowe

Kategoria: Etapy, Tagi: , ,

Domy parterowe Współczesne tendencje na rynku budownictwa jednorodzinnego wskazują na to, że inwestorzy dążą do pewnego rodzaju minimalizmu. Dzisiaj bardzo chętnie buduje się domy parterowe, gdyż zasadniczo nie ma potrzeby budowania dużych piętrowych domów, które generują koszty, a nie są wykorzystane. Niegdyś istniała taka tendencja, aby budować domy duże, na kilka pokoleń, ale dzisiaj w wielu przypadkach następne pokolenie opuszcza dom, a ten pozostaje niewykorzystany. Mniejszy dom to mniejsze koszty budowy i mniejsze koszty eksploatacji. Czynnik oszczędnościowy ma w tym miejscu decydujące znaczenie, gdyż koszt budowy domu parterowego nieraz może być dwukrotnie mniejszy od kosztu budowy domu piętrowego. Jeśli spojrzymy na katalogi gotowych projektów domów, to zauważymy, że mamy w nich bardzo dużo pozycji domów parterowych. Jeśli ktoś buduje dom piętrowy, zazwyczaj decyduje się na indywidualny projekt, jednakże z całą pewnością możemy także kupić projekt gotowy do realizacji.

Pomysł na aranżację

Pomysł na aranżację Ostateczny wygląd naszego domu zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od nas samych. Można powiedzieć, że jest to zależne także od naszych możliwości inwestycyjnych, aczkolwiek na pewno w głównej mierze od naszych własnych upodobań i koncepcji. Wykończenie poszczególnych pomieszczeń jest bardzo ważnym etapem, od którego w dużej mierze zależy komfort naszego mieszkania. Bez wątpienia dostępność do różnych rozwiązań oraz do bardzo wielu materiałów wykończeniowych sprawia, że wygląd naszego domu zależy tylko i wyłącznie od nas samych i naszej inwencji twórczej. Każdą decyzję warto dogłębnie przemyśleć i przeanalizować, abyśmy później nie musieli dokonywać żadnych poprawek. Niektóre kwestie należy oczywiście powierzyć profesjonalistom, a co do niektórych to możemy sami się nimi zająć. Wykończenia to jeden z końcowych etapów budowy domu, ale niewątpliwie jest to też jeden z najważniejszych etapów. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie stworzone zawsze innowacyjnie i starannie.

Prace wewnętrzne

Kategoria: Etapy, Tagi: , ,

Prace wewnętrzne Każdy z inwestorów budujących prywatny dom czeka z niecierpliwością aż będzie mógł w nim zamieszkać. W zasadzie to należy powiedzieć, że każdy z inwestorów z niecierpliwością czeka na zakończenie każdego kolejnego etapu budowy domu, a tych etapów jest sporo. Z pewnością jednym z kluczowych jest zamknięcie domu. Chodzi oczywiście o moment, w którym przykryjemy dach oraz zamontujemy okna i drzwi. Bardzo ważne jest to, aby te prace wykonać przed okresem zimowym. W ten sposób w czasie zimy będziemy mogli swobodnie pewne prace wykonać wewnątrz budynku i ujemna temperatura oraz inne czynniki atmosferyczne nie będą nam przeszkadzały. Nie wszystkie prace wewnętrzne możemy oczywiście wykonać w okresie zimowym, aczkolwiek na pewno w tym względzie mamy pewne możliwości. Ważne jest to, aby przy pracach wykończeniowych zachować pewną określoną kolejność i aby wykonać je wszystkie z należytą starannością. Dzięki takim pracom, nasz dom będzie pięknie wykończony.

Poprzednie