Fows budowa domu

Etapy budowy domu

Dobór materiałów

Kategoria: Koszty, Tagi: , ,

Dobór materiałów Własny dom to z pewnością marzenie wielu z nas. Marzenie, które można zrealizować, ale musimy pamiętać, że budowa domu wymaga od nas bardzo dużego zaangażowania i na każdym jej etapie musimy dołożyć szczególnych starań, aby wszystko było wykonane jak należy. Z pewnością jednym z czynników, na który musimy zwrócić szczególną uwagę jest dobór materiałów budowlanych. To, jakich materiałów użyjemy będzie miało wpływ na funkcjonowanie domu. Owszem, na wybór materiałów budowlanych spory wpływ ma zasobność portfela inwestora, ale z drugiej strony należy podkreślić, że na tym elemencie nie powinniśmy przesadnie oszczędzać. Warto użyć materiałów sprawdzonych, dobrej jakości, co do których nie będziemy mieli żadnych wątpliwości. Wszakże chcemy przecież, aby nasz dom mógł nam służyć do końca naszego życia, a to z kolei wymaga tego, abyśmy budowali nasz dom z solidnych i trwałych materiałów budowlanych. Idealne materiały, wysokiej jakości sprawią, że będzie nam się świetnie mieszkać.

W stanie surowym

Kategoria: Koszty, Tagi: , ,

W stanie surowym Jeśli chodzi o etap budowy domu zwany stanem surowym, to możemy go podzielić na stan surowy otwarty oraz stan surowy zamknięty. Ten pierwszy jest tym etapem, który zasadniczo pozwala bardzo szybko dostrzegać efekty postępu budowy domu. Na tym etapie powstają bowiem mury domu, powstaje komin, ale również mamy do czynienia z wykonaniem więźby dachowej oraz z przykryciem dachu. Tenże etap pozwala na dokonanie pewnych zmian w projekcie budynku, aczkolwiek te zmiany muszą być zatwierdzone przez kierownika budowy i oczywiście muszą być także odnotowane w projekcie budynku. Stan surowy otwarty to dopiero początek żmudnych prac budowlanych. Na tym etapie inwestorzy zasadniczo posiadają jeszcze dosyć sporą ilość funduszy toteż mamy do czynienia z szybko postępującymi pracami. Można na tym etapie wykorzystywać różne materiały budowlane oraz bardzo różne technologie zależnie od indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Na pewno warto postarać się, bo chodzi o dom naszych marzeń.

Pamiętać o wszystkim

Kategoria: Koszty, Tagi: , ,

Pamiętać o wszystkim Jeśli budujemy własny dom, to niewątpliwie powinien on być zgodny z naszymi marzeniami. Wszakże i tak przecież wydajemy ogromne pieniądze, a więc nie może w takim domu zabraknąć żadnego elementu, o jakim marzymy. Zanim rozpoczniemy budowę domu, zanim jeszcze zlecimy wykonanie projektu lub dokonamy wyboru projektu gotowego, powinniśmy dokładnie określić wszelkie elementy, które w naszym domu powinny się znaleźć. To bardzo ważne, aby takie kwestie ustalać na samym początku, gdyż to pozwoli nam we właściwy sposób ustalić budżet, rozplanować wydatki oraz technicznie pozwoli nam to ustawić wszelkie prace budowlane. Jeśli przykładowo chcemy obok domu mieć własny basen lub też chcemy posiadać taras na parterze, to bardzo ważne jest, aby to zaplanować już na samym wstępie. Późniejsze dokonywanie jakichkolwiek poprawek, zmian w projekcie jest zasadniczo bardziej kosztowne, a czasem jest to wręcz niemożliwe. Warto więc pomyśleć wcześniej, zastanowić się co dla nas jest niezbędne i cieszyć się z nowego i nowoczesnego mieszkania.

Stan zerowy

Kategoria: Koszty, Tagi: ,

Stan zerowy Każda budowa jest podzielona na określone etapy. Jednym z początkowych etapów budowy domu jest stan zerowy. Niektórzy mylą ten etap z wylaniem fundamentów, ale de facto w etapie zerowym budowy domu nie tylko o to chodzi. Na tym etapie przede wszystkim mamy przygotowanie całego placu budowy, jego ogrodzenie, wytyczenie budynku przez geodetę i dopiero w tym momencie możemy mówić o wykonaniu fundamentów. Do tego etapu należy zaliczyć także wykonanie instalacji kanalizacyjnej. Na tym etapie nie możemy pominąć żadnego elementu, czyli nie możemy przykładowo pominąć kwestii ogrodzenia placu budowy czy też zabezpieczenia wszelkich niebezpiecznych stref. Stan zerowy jest bardzo ważnym etapem z uwagi na wykonanie fundamentów. Tutaj nie możemy sobie pozwolić na jakieś błędy, gdyż mogą mieć one decydujący wpływ na funkcjonowanie budynku oraz na kwestię jego bezpiecznej eksploatacji. Nie może zatem dojść do żadnych zaniedbań.

Poprzednie